Jak nie przyciemnić brwi po laminacji
Każda stylistka zajmująca się brwiami, zarówno te początkujące, jak i doświadczone, staje przed pytaniem: „Jak zapobiec przyciemnianiu się włosków po laminacji?”. To wyzwanie związane z kilkoma czynnikami, na które istnieją różne rozwiązania, o których teraz opowiem.
Jak uniknąć przyciemniania brwi
Najczęstszym problemem jest fakt, że włoski mogą uzyskać zbyt ciemny odcień, często przypominający kolor czarny, podczas gdy skóra może być delikatnie zabarwiona. Kolejnym wyzwaniem jest chęć zakrycia butków w brwiach, co może okazać się trudne, ponieważ farbka nie zawsze dobrze przylega do skóry.
Oto kilka rozwiązań:
- Wybieraj barwniki zawierające niewielką ilość PPD.
- Jeśli to możliwe, używaj oksydantu o stężeniu 1,8%.
- Pracuj z kremowym remowerem ELAN, który usunie nadmiar barwnika zarówno ze skóry, jak i z włosków.
- Wypróbuj inny sposób koloryzacji – na przykład farbka ELAN 03 w proporcjach 1:1,15 z oksydantem i dodatkowo 1/3 Skin Protector Elan.
- Inny sposób to podwójne farbowanie. Na początku użyj żelowej farby ELAN do farbowania, jak wcześniej opisano. Następnie, w miejscach, gdzie potrzebujesz większej intensywności koloru (najczęściej dolna linia + końcówka brwi), nałóż drugą warstwę. Ten efekt będzie trwalszy, pięknie zabarwiony i graficznie podkreślony dolny łuk brwi.
- Pamiętaj o zasadzie pracy, czyli szybkość podczas nakładania i usuwania farby. Szybkie wykonanie jest kluczowe.
- Przed farbowaniem i po laminacji zastosuj etap trzeci lub BTX, a także pielęgnujący produkt, który dodatkowo zamknie łuski włosków.
- Przed farbowaniem zaleca się również przerzedzanie brwi pęsetą punktową (tylko przy gęstych brwiach).
Najważniejsze jest zrozumienie, że nie jest możliwe, aby farba nie dotknęła włosków. Nie jesteśmy w stanie uzyskać efektu lśniących brwi i zafarbowanej skóry, jednocześnie unikając zabarwienia włosków. Ponadto, utrzymanie intensywności koloru na skórze przez siedem dni jest wyzwaniem.
Warto również pamiętać, że jeśli włoski są początkowo ciemne lub czarne, nie da się ich wyraźnie rozjaśnić. Istnieją na to inne techniki i formuły, które wymagałyby osobnego omówienia.
Mimo to, jesteśmy w stanie uniknąć nadmiernego przyciemnienia.