Jak uniknąć efektu sztuczności przy makijażu permanentnym?
Jeśli zajmujesz się makijażem permanentnym profesjonalnie zapewne wiesz, że może, a nawet powinien kojarzyć nam się jako wyważone podkreślenie naszych naturalnych brwi, delikatne ich stworzenie, kiedy klientka po prostu cierpi na ich brak, ale nigdy z przerysowanym ciemnym efektem.
Stereotypy dotyczące Permanentnych Brwi
I tu należałoby się zatrzymać. W szerokim gronie osób myślących o permanentnych brwiach panuje stereotyp, że efekt końcowy będzie bardzo mocny, że nasze brwi będą zbyt szerokie, asymetryczne, ciemne, a z czasem łososiowe, szare, a nie daj Boże granatowe. W tym momencie bardzo ważną rolę pełni linergistka. To właśnie naszym zadaniem jest przekonanie i pokazanie kobietom, a tym samym naszym potencjalnym klientkom, że dzisiejszy makijaż permanentny różni się od tego sprzed 15, 10, czy 5 lat. Że nie musi wyglądać ciężko i sztucznie.
Kluczowa Rola Konsultacji z Klientkami
Jeśli brakuje Wam argumentów, jak przekonać drugą stronę do tego zabiegu lub jeśli Wy jesteś na początku drogi pmu i boicie się zacząć, zapraszam do lektury. Poznacie najczęściej popełniane błędy podczas wykonywania makijażu permanentnego oraz ważne aspekty pracy, o których zapominacie, a może jeszcze o nich nie słyszałyście. Zaczynając od początku pamiętajcie, żeby zawsze przeprowadź dokładną konsultację z klientkami przed zabiegiem. Zapytajcie o ich oczekiwania, styl życia, preferencje dotyczące makijażu i ewentualne obawy. To pozwoli dostosować plan zabiegu do indywidualnych potrzeb klientek.
Rysunek Wstępny – Sztuka czy Nauka?
Jednym z pierwszych i podstawowych błędów jest źle wykonany rysunek wstępny brwi. Aby sama pigmentacja była prosta, rysunek musi być dokładny. Spędźcie nad nim więcej czasu, wypróbujcie kilka sposobów. Pamiętajcie, żeby zawsze doczyścić rysunek. Błędnie poprowadzone linie i krzywy rysunek będzie skutkował krzywą pigmentacją. Kolejną kwestią jest asymetria naturalna brwi lub spowodowana mimiką. Najważniejsze, żeby nie próbować zmienić brwi na siłę. Może to skutkować tym, że pod czy nad brwiami permanentnymi będą rosnąć brwi naturalne. Co do asymetrii mimicznej możecie zasugerować klientce, aby w pierwszej kolejności wykonała btx.
Barwienie Brwi: Szukając Idealnego Koloru
A, co z tymi szarymi, niebieskimi brwiami? Przyczyn może być kilka, zaczynając od źle dobranego pigmentu, a kończąc na bardzo głębokiej pigmentacji. Najbezpieczniej pigmentować czubkiem igły, lekkimi drapiącymi ruchami, a uzyskacie lekkie brwi. Wybierajcie naturalne kolory i odcienie, które harmonizują z naturalnym kolorytem skóry i włosów Waszych klientek. Unikajcie zbyt ciemnych czy intensywnych barw, aby uzyskać bardziej subtelny efekt. Warto używać pigmentów, które są trwałe i bezpieczne dla naszej skóry oraz zdrowia.
Technika Pracy: Sekrety Perfekcyjnej Pigmentacji
Kolejną bardzo ważną kwestią jest technika pracy. Pigmentujcie warstwami bez wyraźnie zaznaczonych górnych granic. To logiczne, że w naszych brwiach początki jak i ich góra jest znacznie lżejsza. Nie możecie pracować taką samą intensywnością jak i liczbą przejazdów po całej brwi. Inaczej, brwi będą zbyt ciężkie, będą wyglądały sztucznie. Przy pigmentacji, ważne jest łączenie tych wszystkich czynników. Makijaż permanentny, wykonany z umiejętnością i dbałością, potrafi nadać bardzo naturalny wygląd, trudny do odróżnienia od tradycyjnego makijażu. Jeśli już zdecydujecie się na stworzenie pięknych makijaży permanentnych zachęcam Was do wypróbowania moich niezawodnych pomocników: