Jak zmotywować klientki do pielęgnacji rzęs po zabiegu
Aby zmotywować nasze klientki do pielęgnacji rzęs po zabiegu, należy zacząć od edukacji na temat samego zabiegu, jaki im wykonujemy. Nie mówię tu o zaproszeniu na szkolenie, ale o konieczności wytłumaczenia, jaki wpływ na włos ma przeprowadzany zabieg. Uważam, że świadoma klientka to najlepsza klientka. Błędy w pielęgnacji po zabiegowej najczęściej wynikają z niedoinformowania bądź też z powielanych złych nawyków zasłyszanych dawno temu.
W dzisiejszym wpisie odniosę się zarówno do zabiegu liftingującego rzęsy, jak i do stylizacji rzęs metodą przedłużania. Zatem usiądź wygodnie i przeczytaj o tym, jak ja współpracuje z moimi klientkami.Nawyk prawidłowej pielęgnacji po zabiegowej należy wdrażać już od pierwszej wizyty. Doskonałym momentem jest czas, kiedy wypełniamy z klientką ankietę przed zabiegową, która oprócz zapytań o przeciwwskazania do zabiegu powinna zawierać szczegółowy opis pielęgnacji po zabiegowej. Jest to czas, kiedy możemy wyjaśnić jak dbać o rzęsy, aby jak najdłużej cieszyć się efektem.
Pielęgnacja rzęs po przedłużaniu i liftingu
Przede wszystkim należy poinformować klientkę o konieczności utrzymywania przestrzeni miedzy rzęsowych oraz powiek w czystości. Niestety nadal bardzo dużo pań sądzi, że mycie rzęs spowoduje tak zwane sypanie się rzęs syntetycznych w przypadku przedłużania, lub prostowanie się rzęs po zabiegu liftingu.
Kluczowe aspekty pielęgnacji przestrzeni między-rzęsowych
Opowiedz pokrótce o tym, że rzęsy i powieki należy traktować podobnie jak skórę i włosy na głowie. Między rzęsami, oraz pomiędzy łączeniem rzęsy naturalnej z syntetyczną gromadzą się brud, kurz, pyłki oraz wydzieliny takie jak łój, łzy, pot itd. Jest to idealne środowisko dla bakterii oraz pasożytów. Aby nie dopuścić do ich rozwoju należy dbać o higienę oczu, myjąc je codziennie. Do tego celu zawsze rekomenduje szampon dedykowany do pielęgnacji rzęs:
Zamiennik szamponu do rzęs
Zdarzają się sytuacje, kiedy klientki pytają o zamienniki. Nigdy nie polecam używać innych produktów myjących, które dedykowane są do innych obszarów ciała. Tak jak nie sięgniemy po krem do stóp, aby nałożyć go na twarz, tak nie używajmy preparatów dedykowanych do innych części ciała, aby umyć nimi rzęsy. My, jako styliści doskonale wiemy jak ważne są składniki produktów myjących, jaką rolę odgrywa właściwe pH preparatu, jaki wpływ mają konkretne komponenty danego szamponu. Opowiedzmy o tym naszym klientkom, niech wiedzą, dlaczego warto zakupić profesjonalny produkt.
Motywacja przez przykłady
Nie zapominajmy, że pielęgnacja po zabiegu przedłużania rzęs to również konieczność ich układania. Do tego celu doskonale nadawać się będą szczoteczki w tubie. W sytuacji, kiedy żadne racjonalne argumenty nie przekonują klientki o konieczności właściwej pielęgnacji po zabiegu, można posłużyć się zdjęciem rzęs, o które nie dbała właściwie. Myślę, że kiedy klientka zobaczy jak wyglądają rzęsy i powieki pozbawione odpowiedniej pielęgnacji, nie będzie miała już wątpliwości co do konieczności dbania o higienę oczu.
Pielęgnacja po zabiegu liftingu i laminacji rzęs
O ile w przypadku rzęs przedłużanych głównym naciskiem na pielęgnację jest utrzymywanie rzęs w czystości o tyle w przypadku rzęs poddanych liftingowi proces pielęgnacji jest już bardziej złożony. Oczywiście dbałość o higienę jest nieodzownym etapem pielęgnacji po zabiegu, jednakże w przypadku rzęs poddanych chemicznemu działaniu należy zadbać również o ich właściwą kondycję. Tu również zachęcam do lekkiej edukacji klientki na temat wykonywanego zabiegu. Nie musimy szczegółowo opowiadać o procesach zachodzących we włosie. Wystarczy wytłumaczyć, że aby nadany skręt był długotrwały, włosek musi przejść procedurę przebudowy mostków siarczkowych. Jeśli my, jako styliści wykonamy ten proces zgodnie ze sztuką, efekt utrzyma się do wymiany rzęs na nowe. Warto zaznaczyć, że wszelkie zmiany zachodzą we wnętrzu włosa i higiena powiek i rzęs nie wymyje efektu.
Konieczność wzmacniania włosków
Mając na uwadze fakt, że zabieg liftingu i laminacji rzęs nie jest zabiegiem pielęgnacyjnym czy też odżywczym, należy uświadomić klientkę o konieczności wzmacniania włosków. Tu również przyjdzie z pomocą porównanie rzęs do włosów na głowie, o które dbamy, aby były czyste, nawilżone, wyczesane. Nakładamy odżywki, maski i olejki. Dlaczego rzęsy miałyby być inaczej traktowane? One również zostały poddane zabiegowi farbowania i zmiany kształtu, wiec również wymagają odpowiedniej pielęgnacji i dbania o ich kondycję. Włos to przydatek skóry, łodyga włosa jest martwa, więc nie ma zdolności regeneracji. Botoksy, odżywki, olejki i inne preparaty mają na celu zapobiec uszkodzeniom oraz poprawić kondycję po zabiegach ingerujących w ich wnętrze. Jednym z zaleceń po zabiegu z użyciem preparatów chemicznych jest regularne stosowanie produktu poprawiającego kondycję włosa. Moimi ulubionymi i sprawdzonymi są:
Wiele z dostępnych na rynku preparatów do pielęgnacji po zabiegowej nie tylko wpływa dobroczynnie na włos, ale również pielęgnuje skórę. Jest to kolejny ważny aspekt, który pozwoli przekonać klientkę, że dbanie o rzęsy po zabiegu to nie przykry obowiązek a przyjemność, z której skorzystają nie tylko włoski. Mam nadzieję, że mój wpis pomoże Ci przekonać do pielęgnacji po zabiegu nawet najbardziej oporne klientki. Jeśli masz do mnie jakieś pytania zapraszam Cię bardzo serdecznie do kontaktu.